Thermes - úvod

Profese - Podlahové vytápění

Podlahové vytápění

Jedním z moderních systému využívaných v topenářství je podlahové vytápění. Tento způsob vytápění je s oblibou používán pro vytápění obytných částí rodinných domků a pro zlepšení pohody užívání koupelen a kuchyní.

Hlavní výhody podlahového vytápění:

      - nižší cirkulace vzduchu v místnosti oproti vytápění otopnými tělesy (menší víření prachových částic)  
      - příjemná povrchová teplota podlahy  
      - větší tepelná pohoda místnosti umožňující snížení teploty vnitřního vzduchu až o 2°C  
      - estetika (neviditelné rozvody)  

Naše firma standardně používá podlahový systém GABOTHERM. Základními prvky podlahového vytápění jsou systémová deska z tvarovaného polystyrenu a polybutypenová trubka gabomax s kyslíkovou barierou a rozdělovač a sběrač pro jednotlivé větve. Montáž je prováděna v průběhu hrubé stavby před pokládkou čisté podlahy. Trubky se standardně zalévací cementovým potěrem, do kterého je přidán plastifikátor Gabotherm.

Podlahové vytápění je rozděleno na jednotlivé sekce. Veškerá regulace průtoku a topného výkonu jednotlivých sekcí je zajištěna na rozdělovači a sběrači umístěném ve speciální skříni ve zdi. Celý systém umožňuje rovněž regulaci teploty vnitřního vzduchu. Je nutno zdůraznit, že ne všechny místnosti je možno vytápět pouze podlahovým vytápěním a je proto v těchto případech nutno použít např. otopná tělesa pro doplnění požadovaného topného výkonu v místnosti.

Systém GABOTHERM umožňuje rovněž možnost napojení jednotlivých otopných těles potrubím vedeným v podlaze. Tento systém pod obchodním názvem Radia s úspěchem využívá princip "trubka v trubce". Vnitřní trubka z polybutylenu je chráněna vnější vlnitou polyetylenovou trubkou. Jednotlivá otopná tělesa jsou samostatně napojena na rozdělovač a sběrač. Uložení potrubí se rovněž provádí před pokládkou čisté podlahy.
« zpět na Profese

[^] Nahoru